Plavecká šestihodinovka 2023

Tradičně rádi jezdíme do Zlína na plaveckou šestihodinovku. Letos to vyšlo na víkend 29.4. (štafety)
 a  30.4. (sólo plavci).  Pro  mnohé plavce  je  zajímavým bonusem  obdržená  plavecká  čepička + triko a   vůbec  celý koncept  závodu, včetně doprovodného programu (společná večeře všech plavců, besedy se   zajímavými sportovními osobnostmi atd.).

Sobota – štafety (maximální možný počet členů štafety je 6 plavců)
Letos jsme měli na startu 4 štafety a v jedné z nich 3 nové tváře, které se nebáli poměřit své síly s (pro ně) dosud nejdelší tratěmi na kterých kdy startovali – Vašek Gurník, Marek Matyáš a David Zaharowski.
Jak to v sobotu dopadlo? 1. místo – štafeta “Rychlí bobři” – Dan F., Robin, David Z., Vašek a Marek (kat. junoři). Uplaváno 21,7 km 1. místo – štafeta “men” – Tomáš, Dave a Dany (kat. muži). Uplavaných 24,6 km, bylo nejlepším výkonem letošního ročníku (navázali tak na absolutní vítěztví štafety Nely s Kubou z loňska). 1. místo – štafeta “Ženy v plavání” – úspěšná obhajoba loňského prveství v kat. žen se povedla rodinné štafetě Šidlových. Jen letos Anežku se Zdeňkou doplnila ještě Maruška. Upláváno 20 km. 6. místo – štafeta “Hroši” – Tesla s Pavlem uplavali 21,3 km.

Neděle – sólo plavci
Pro Nelu s Kubou to byl premiérový start (ještě loni společně kralovali štafetám). Byla to výzva, se kterou se popasovali na výbornou a dobrá příprava pro první starty na nejdelších tratích (15 a 20 km) mezi dospělými v ČP dálkového plavání. Servis jim zajišťovala Radka s Hanou.
1. místo – Nela – v kategorii žen do 24 let. Uplavala 23,4 km a byl to nejlepší ženský sólo výkon.
1. místo – Kuba – v kategorii mužů do 24 let. Uplaval 23,6 km a byl to rovněž nejlepší mužský sólo výkon letošního ročníku.

Z předvedených výkonů je vidět, že naši dálkový plavci budou na sezónu opět dobře připraveni a už se na ni těšíme. Všem vítězům gratulujeme a díky za skvělou reklamu pro náš klub.

Ještě chci poděkovat všem, kteří s námi do Zlína cestovali (veškerý servis – řidiči, fotograf i Ti co s námi na místě fandili). PM