Pastviny DP 2016

Posledním závodem DP na otevřené vodě byl pro naše plavce závod na Pastvinách v sobotu 27.8. Pro žákovské kategorie se jednalo o superfinále s následným vyhlášením nejúspěšnějších žaků a žákyň ČP za celou sezónu 2016. Měli jsme krásné slunečné počasí s teplotou vzduchu kolem 28*C. Voda měla 20,4 *C a pofukoval příjemný větřík. Náš klub reprezentovalo celkem 5 našich plavců.

Přesně v poledne odstartovali v závodě na 3 km všichni žáci, aby si to rozdali o poslední body letošní sezóny a případně si tak polepšili své celkové hodnocení v sezóně. Zuzka Bojceňuková byla s 5. místem v samotném závodě spokojena, ale její chvíle teprve měla přijít (zasvěcení už to věděli předem).
Zuzka si splnila to, za čím šla tvrdě celou sezónu – obsadila 2. místo v celkovém hodnocení ČP v dálkovém plavání za sezónu 2016 mezi 13. letými žačkami (celkově pak ve starším žactvu skončila na 5. místě). Stříbrný pohár potěšil a dodal chuť do další přípravy.

Eliška Hracká nás reprezentovala na trati 10 km, kde obsadila 3. místo v kategorii staršího dorostu (celkově 8. místo).

Na 5 km jsme měli hned 3 naše závodníky.
Daniel Mik vyhrál kategorii mužů (celkově 13. místo).
David Teslík vyhrál kategorii masters E (45 až 49 let) (celkově 7. místo).
Pavel Mik byl v kategorii masters E na 2. místě (celkově 8. místo).

Tímto jsme téměř všichni udělali tečku za letošní sezónou dálkového plavání. Přes neúčast v posledním závodě (ten již vypouštíme – nacestovali jsme se tuto sezónu již víc než dost) v soutěži týmů stejně jako loni náš klub obsadí 9. místo v soutěži družstev (z 71 klubů).

Rád bych tady celý tým (úplně všechny,kteří jakýmkoli způsobem přispěli do výsledné mozaiky) pochválil za celou sezónu, gratulujeme těm úspěšným, ale i těm, kteří si to jen vyzkoušeli. Výsledky, kterými jsme se prezentovali celou sezónu jsou pro náš klub tou nejlepší reklamou. Děkujeme. PM