Olympiáda dětí a mládeže České republiky

 

logo-odm

Olympiáda dětí a mládeže České republiky je republiková soutěž krajských reprezentací v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Sportovcům navozuje atmosféru opravdových olympijských her. Mladí účastníci nejsou ochuzeni o zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, soužití v olympijské vesnici nebo složení olympijské přísahy.Olympiáda dětí a mládeže je projektem Českého olympijského výboru, který si ke spolupráci vybírá jako pořadatele jednotlivé kraje. Olympiády se odehrávají v dvouletých cyklech a střídá se jejich letní a zimní podoba. První ročník (letní) olympiády proběhl v roce 2003.

V roce 2013 se Letní olympiáda dětí a mládeže konala ve Zlínském kraji.V tomto ročníku reprezentovala Moravskoslezský kraj i naše Adélka Zielinská.

Letos, 2015, pořádá Letní olympiádu Plzeňský kraj. Do širší nominace Moravskoslezského krajese opět z našeho klubu probojovala Adélka Zielinská společně s Honzou Kroupou.

V roce 2016 Letní olympiáda dětí a mládeže proběhne v Ústeckém kraji.

Dobrý základ pro boj o reprezentaci mají plavci ročníku 2003 a 2004, zejména Petr Vyskočil. Všem přejeme mnoho sil do dalších bojů.

http://odm.olympic.cz/

Seznam sportů
Atletika Fotbal Badminton Basketbal Jachting Sportovní aerobik Beachvolejbal Cyklistika
Házená Hokejbal Karate Nohejbal Orientační běh Plavání Sportovní střelba Tenis
Triatlon Goalball Psaní na klávesnici