Námořní míle Kladno – DP

V sobotu 5.5.2018 jsme se představili na 3. ročníku závodů “Námořní míle” v Kladně. Byl to poslední letošní závod DP v bazéně (než konečně vyrazíme na otevřenou vodu). Barvy našeho klubu hájilo 9 našich plavců – Jakub Bojceňuk, Karolína Dian, Anežka Šidlová, David Válek, Zdeňka Šidlová, Pavel Mik (všichni plavali 2 míle – 3704m), Zuzana Bojceňuková (3 míle – 5556m), Daniel Mik a Radka Bojceňuková (oba 1 míli – 1852m). Desátým členem našeho týmu (2 řidič ) pak byla Romana Kohnová. Vzhledem ke vzdálenosti a kvalitě našich dálnic jsme startovali už v pátek po poledni. Na večer jsme konečně dorazili do cíle. Většina ještě zašla k místnímu zámku pozdravit zdejšího medvěda, ostatní se jen navečeřeli a chystali se do postele.

Ráno se šlo na věc, dobře nasnídat, lehce rozplavat, domluvit vzájemné signalizace (ať se neztratíme v tom množství bazénů) a pak už každý svůj závod. Vyzdvihnout chci hlavně ty nejmladší – je až neskutečné, jak rychle se výkonnostně dotahují na ty starší. Největším smolařem pak byl David, který se celý závod pohyboval na bronzové pozici, ale v samotném závěru se před něj dostali 2 borci, kterým celý závod odtáhnul. I tak jsme měli zastoupení na stupních vítězů poměrně dost. A tady jsou výsledky:
1.místo – Kuba, Daniel, Pavel a Zdeňka. 2.místo – Anežka. 3.místo – Radka. Ostatní skončili těsně pod stupni vítězů. Všem gratulujeme a děkujeme za dobrou reklamu. Závěrem bych chtěl poděkovat ochotným rodičům (řidičům) za ochotu – bez nich by jsme se v tak hojném počtu závodů nemohli zúčastnit.