Mistrovství ČR žactva – Opava – 2016 DP

V neděli 24.7. proběhlo na Stříbrném jezeře (mezi místními „Sádrák“) v Opavě Mistrovství ČR žactva v dálkovém plavání. Současně probíhal další díl ČP. Pravidelně se tato událost poslední roky odehrává na Hlučínské štěrkovně, ale letošní podmínky to nedovolily – kvalita vody v pořádku, ale příliš bujné vegetace, která místy čouhala z vody. Proto bylo původně dvoudenní zápolení zredukováno do jednoho dne a přesunuto právě na Sádrák. Počasí bylo mimořádně příznivé – bezvětří, dopoledne bylo pod mrakem a kolem 22*C, po poledni začala teplota šplhat k 30*C. Voda měla příjemných 23*C. Náš klub reprezentoval dosud největší počet 11 plavců a plavkyň. 3 z nich závodili na otevřené vodě vůbec poprvé.

Vše začalo startem na 5 km dospělých, kde se představili 4 naši s těmito výsledky:
Ela Hracká si vyplavala 8.místo.
Daniel Mik doplaval na 26. místě.
David Teslík doplaval na 22. místě.
Pavel Mik obsadil 15. místo.

Pak už následovala mistrovská 5ka staršího žactva. Nás reprezentovala Zuzana Bojceňuková. Zuzka si tentokráte dala záležet, vyvarovala se jakéhokoliv většího zaváhání, dobře si rozložila síly a když po 4 km odrazila útok poslední dotírající soupeřky bylo z toho krásné 3. místo z MČR ročníku 2003. Bronzová medaile je odměnou a splněním dalšího jejího cíle.

Poslední disciplínou dne byl závod na 1 km všech věkových kategorií. Tady se představilo hned 7 našich.
Honza Kroupa – jak se říká, přišel, viděl, zvítězil. Byl to teprve jeho 2. start na otevřené vodě (poprvé loni na 3 km) a hned vyhrál závod ČP v kategorii starších žáků. Tuhle kategorii zrovna nedekorovali, ale na webu ta zlatá je. Je to vůbec první letošní vítěztví v ČP pro PKHa.
Marie Textorisová – byla to její premiéra, při které se prezentovala 4. místem v kategorii starších žaček.
Adéla Zielinská plavala letos poprvé a prezentovala se 5. místem mezi dospělými.
Daniel Mik doplaval 6. mezi muži (a to už měl za sebou dopolední pětku).
Vladimír Dorňák doplaval pár vteřin za Danielem na 7. místě.
Svou premiéru si také odbyly také Monika Pelikánová (9. místo) a Radka Bojceňuková (14. místě).
Prakticky všem startujícím na 1 km tento start slouží také jako kvalifikace pro případný start na MČR štafet, které se bude konat 20. srpna na veslařském kanále v Račicích. V soutěži družstev se stále držíme v TOP TEN.

Gratulujeme nejen vítězům a medailistům, ale také všem, kteří si přišli vyzkoušet, jak se plave a závodí na otevřené vodě. Všichni tak společně přispíváme ke zviditelnění našeho plaveckého klubu. PM