Mistrovství ČR na 10 km, Memoriál Miroslava Kroufka – DP – 18.-19.6.2022 – Seč

        Poslední roky se stalo již tradicí, že první z vrcholů dálkoplavecké sezóny (na otevřené vodě) se odehrává na Seči. Konkrétně MČR na 10 km pro kategorie dorostu, dospělých a masters. Ostatní tratě se plavou v rámci ČP. Letos to vyšlo na víkend 18. a 19.6. Náš tým reprezentovalo 11 plavců – Nela Fabíková, Kuba Bojceňuk, Daniel Fussek, Eliška Mitrengová, Tomáš Peklanský, David Válek, Daniel Mik, Honza Kroupa, Michal Bojceňuk, Pavel Mik, Petra Kurjanová a několik dalších členů doprovodu (servisního týmu). Přivítalo nás krásné slunečné počasí, vymetená obloha, téměř bezvětří a na Seč příjemná teplota vody 22*C. Co více jsme si mohli přát.
10 km – celkem 6 našich (4 v rámci MČR + 2 kadeti v ČP)
Svou jednu z mála 10tek v sezóně si odplavali i naši kadeti (letos pouze 3). Naši nejmladší byli i naši nejrychlejší na této trati a stupně vítězů jim slušely:
🥈- 2. místo Nela
🥉- 3. místo Kuba
V rámci mistrovského závodu jsme dopadli následovně:
🥈- 2.místo Pavel v kat. 50-54 let (absolutně 28. místo)
🥔- 4.místo Dany v kat. 25-29 let (abs. 32.)
👍- 9. místo Tomaš ve st. dorostu (abs. 21.)
👍- 10. místo Dave ve st. dorostu (abs. 26.)
Z umístění je patrné, že Ti dříve narození to mají výrazně snažší se umístit😉.
A obrovský dík patří opět našemu servisu především pod vedením Radky a Maskota – díky od nás desítkářů 👍.
3 km – celkem 5 našich a tady už se na kategorie nehrálo. Všichni si pochvalovali podmínky (jako by tušili co přijde v neděli) a dopadli jsme následovně:
👍- 7. místo Dan F., 9. Honza, 11. Eliška, dále pak Petra Maskot 👍👍👍👍
 
Nocovali (stanovali) jsme tentokráte všichni pohromadě přímo na place. Příjemné posezení večer začínal narušovat postupně sílící vítr💨, který na neděli radikálně změnil plavecké podmínky – byly slušné vlny 🌊 a mnozí naši plavci startovali v takto náročných podmínkách vůbec poprvé 🤪.
5 km – 8 našich. V tom větru 💨 a vlnách 🌊to bylo výživné. Pro mnohé cenná zkušenost, se kterou se všichni naši plavci popasovali se ctí👍😉.
🥉- 3. místo Nela , Kuba (5.) – oba kadeti
V kategorii mužů a žen : Tomáš (15.), Eliška (17.), Dave (22.), Dan F. (23.), Honza (28.) a Maskot.
1 km – tady 2 naši zakončili naše plavecké účinkování na Seči.
Petra doplavala 6. a Dany 7.
Máme za sebou cca 1/3 dálkoplavecké sezóny. Prezentujeme se velmi slušnými individuálními i týmovými výsledky. V soutěži družstev nám patří průběžně 🥔vé 4. místo (z 49 týmů). Všem úspěšným gratulujeme a dík patří všem za nasazení, přístup a skvělou reklamu našemu klubu. Více informací a podrobnosti najdete na plavani.info
PM