ME masters – Řím (Lido di Ostia) – 24.-26.8.2022

V půlce srpna se v Římě a Lido di Ostia konalo ME v plaveckých sportech. Po té co si to rozdali nejlepší plavci (pólisté, akvabely a skokani do vody) našeho kontinentu o medaile, dostali příležitost i Ti dříve narození – v kategoriích masters (25 let a více). Náš klub reprezentovalo celkem 5 masters plavců.
ME masters zahájili dálkoví plavci, kteří své soutěže absolovali v přímořském letovisku Lido di Ostia (24.-26.8.) nedaleko Říma. Pro nás všechny to byla první závodní zkušenost v moři. Ještě den před závodem foukal silný vítr a moře bylo rozbouřené. Při oficiálním tréninku jsme si připadali téměř jako medúzy odevzdané rozmarům moře. Přes noc se vítr i moře uklidnilo a mohli jsme bez obav startovat dle programu. Na programu byla jediná trať pro všechny kategorie – 3 km.
Petr Urbánek – 29. místo v kategorii 45-49 let (středa, vlny malé).
Pavel Mik – 24. místo v kategorii 50-54 let (středa, vlny malé).
Daniel Mik – 15. místo v kategorii 25-29 let (čtvrtek, vlny minimální).
Barbara Reisskup – 24. místo v kategorii 50-54let (pátek, vlny minimální).
Poté začali své soutěže bazénoví plavci, kde nás reprezentoval Libor Hracki.
Soutěže probíhali přímo v Římě a pro velký zájem byli plavci omezeni maximálně 3 starty. Libor se prezentoval novými osobními maximy a dopadl následovně.