Lipno 2018 – DP 

O víkendu 28. a 29.7. se na Dolní Vltavici (Lipno) konal další díl ČP v dálkovém plavání. Protože se jedná o jedno z nejkrásnějších závodních míst (včetně blízkého okolí) na otevřené vodě a díky příslibu krásného letního počasí, těšili jsme se dlouho dopředu. Většina z nás proto vyrážela výrazně dříve (už ve čtvrtek) a vracela se mnohem později (v úterý) než je při závodech obvyklé. Mnohým tak bylo odměnou, mimo závodních aktivit, spousta nevšedních zážitků jako např. rafting, in-line, zámek Hluboká, Český Krumlov a další. Při závodech se postupně představilo 11 našich plavců a několik dalších členů servisu a doprovodu. Po celou dobu nás provázelo nádherné slunečné počasí s teplotami kolem 30*C a na Lipno nezvykle teplou vodou 23*C. Občas pofukoval i příjemný vánek.

Sobota – 1 km : Kuba se tentokráte v mladším žactvu jen těsně na bednu nevešel a byla z toho brambora.
3 km : v kadetech David obsadil 6. místo a Zuzka 9. místo. Mezi muži si Dany vyplaval 2. místo a Pavel zvítězil v kat. M 40+ (absolutně byl pak 3.tí).
5 km : tady jsme měli zástupce jen v kat. M 40+ kde si Zdeňka vyplavala 2. místo, Radka 5. místo, David T. 5. místo a Michal 11. místo.

Neděle – 3 km : stejně jako včera z toho Kuba vyšel bramborově.
5 km : ve starších žačkách si vyplavala Anežka 6. místo a Kája 8. místo. V kadetech získal David 7. místo a Zuzka 9. místo.
10 km : přestože z naší trojice byl nejrychlejší Dany (13. místo mezi muži), na bedně stáli v kat. M 40+ David T. – 2. místo a Pavel – 3. místo.

Zase nás bylo vidět (5x na bedně) a to je dobře. Mezi týmy nám patří 4. místo.
To vše je nejlepší reklamou pro náš klub. Všem gratulujeme. PM