Krajský přebor – Opava 2018 

V sobotu 24. listopadu proběhl Krajský přebor mladšího žactva (ročníky narození 2007 až 2009) v Opavě. Poměřit své síly s nejlepšími plavci v kraji vyrazila i desítka našich plavců – Eliška R., Vašek, Kája, Regina, Eliška G., Danielka, Nela, Dominik, Kuba a Robin. Byl to pro většinu závodní vrchol podzimu a pro ty nejúspěšnější zároveň nutná kvalifikace pro možnost závodit na Pohárech. Zvlášť ti (již) zkušenější věděli o co se hraje (plave).
Ne, že by bylo vše super a ideál, ale celkově to dopadlo velice slušně – některá výrazná zlepšení, osobáků jako máku, umístění na bedně a i očekávané kvalifikace vyšly.
Naše plavecké naděje získaly : Kája – 2x stříbro, Nela – 1x stříbro a 1x bronz, Eliška R. – 1x stříbro a Vašek – 1x bronz. Neoblíbených 4. míst bylo taky hodně. Největší smolař v tomhle byl Kuba, který skončil na 4. místě hned 3x (2x velice těsně). Z toho plyne, že často rozhodují úplné drobnosti a těch je na zlepšování stále dost a dost. Nyní již víme, že na pohárech se představí Kája (v Třebíči) a Nela, Kuba a Robin (v Brně). Všechny chci pochválit za předvedené výkony. Všem gratulujeme k osobákům i umístění a díky za dobrou reprezentaci našeho klubu. PM