Krajský přebor mladšího žactva – Vsetín

25.května jsme se zúčastnili Krajských přeborů mladšího žactva ve Vsetíně, které mohou znamenat postup do Letního poháru ČR – Morava desetiletých a jedenáctiletých. Náš plavecký klub vyjelo zastupovat 6 plavců ve věku 9-11 let – Karolína Kočí, Regina Sívková, Lea Galiová, Klára Bialková, Václav Gurník a já, Eliška Rudzká.

Vydali jsme se brzy z rána společně dvěma auty na „celodenní výlet“. Už v 8 hod nás čekalo na zdejším bazénu rozplavání. Našli jsem si s trenérem zázemí v relaxační zóně, a taky jsme toho sem tam využili.

Konkurence byla veliká, až 16 plaveckých klubů. Ale nezalekli jsme se a „vpluli“ jsme do toho. V mnohých rozplavbách jsme byli úspěšní a na prvních místech, ale jak už to někdy bývá, vítězství to neznamená. S Vaškem i děvčaty jsme se více skamarádili, podporovali se, fandili si. S očekáváním jsme hltali každý náš výsledek. Trenér s paní trenérkou nás podpořili a sem tam nám poradili, co je potřeba vylepšit pro příště.

A jak jsme dopadli? Diplom za 3. místo v kategorii žačky 2009 ve stylu 400m volný způsob jsem dovezla já. A to jsem byla v rozplavbě poslední. Prostě nikdy nevíme, jak dopadneme. A jestli jsem postoupili do Letního poháru ČR – Morava 10-ti či 11-ti letých se teprve dozvíme.

Eliška Rudzká s maminkou