Grand Prix Bruntálu – 11. ročník

18. – 19. března 2018, tak jako každý rok, jsme se zúčastnili již 11. ročníku mezinárodních závodů GRAND PRIX BRUNTÁL. Na závody nás přepravil  autobusem pan Čuraj a pod dohledem trenérů Romana, Petry a Terezy se do bruntálských vod vrhli –  Kája Dian, Eliška Rudzká, Kája Kočí, Martina Čurajová, Julie Maňáková, Anežka Strýčková, Nela Fabíková, Nela Škutová, Adam Kuboň, Dan Fussek, Kuba Bojceňuk, Robin Vrána a Hanka Kubešová. I Tomáš Peklanský ,Emma Zitková, Ríša Kubeš a Honza Kroupa, které v sobotu podpořil i jejich trenér Ondra.

Kolem jedenácté hodiny jsme dorazili do zasněženého, zimního Bruntálu, a protože jsme měli čas, ubytovali jsme se v hotelu Slezan, který už plavci dobře znají 🙂

1. půlden začal ve dvanáct hodin rozplaváním a skončil okolo 8. hodiny večer. Plavali jsme první tři disciplíny pětiboje 100M, 100Z, 100P a štafety – polohová žen a kraulová mužů.  Naši nejzkušenější plavci – Honza, Tomáš, Adam, Ríša – se vytáhli, ale přesto smolně se o pouhých 00:00.76 umístili na nepopulárním  4.stupni. Po odplavání všech startů se vyčerpaní plavci vydali na hotel, kde je čekala večeře v podobě pečeného kuřecího stehna s rýží, jako to bývá každý rok 🙂 a bezproblémová večerka.

V nedělním programu nám zbývali už jen 2 disciplíny 100VZ a 100PZ z celého pětiboje a štafety. V souboji mužů na 100VZ Honza ukázal jak natrénoval  a ve skvělém čase 0:56.60 vybojoval třetí příčku. Starší kluci se v polohové štafetě umístili opět na bramborové příčce 🙁

I přes velkou konkurenci se našim plavcům dařilo dobře. Pro některé to byli první závody v novém roce, ale i tak jsme zaplavali krásné časy, většina z nich byly osobáky!!

Vydařené závody jsme ukončili zastávkou na smažák a kofolu na Kukačce 🙂

RK