Czechman a Špinka – DP – 2.-3.6.2023

        O prvním červnovém  víkendu sedm našich plavců, Nela Fabíková, Jakub Bojceňuk, Daniel Fussek, Anežka Šidlová, Pavel Mik, Petra Kurjanová a David Teslík, odstartovalo letošní dálko plaveckou sezónu na otevřené vodě závodem Czechman na Hrádku, Staré Ždánice. Trať byla pro všechny stejná 1,9 km. Teplota vody necelých 20 stupňů ( tedy nic teplého ) bylo sice  slunečno,  ale dost větrno, což bylo poznat po celé délce trati. Někteří se s podmínkami poprali moc dobře a závod se jim vydařil. Jiným to šlo hůře, ale závod jsme nakonec dokončili všichni s velice dobrými výsledky. Odvezli jsme si celkem pět pohárů. Nejlépe doplavala   Nela  a Kuba,   kteří obsadili 1. místa ve svých kategoriích,  2. místa si odnesly  Anežka a Petra a  úspěšnou bilanci završil 3. místem  Danek.  Pavel a Tesla s výkony nezaostali, dosáhli na 4. a 5. místo, jen bohužel  měli hodně nabitou kategorii.   

         Následoval  přesun    na přespání  a krátký odpočinek do penzionu  Wolf nedaleko  České  Skalice.  V sobotu po osmé hodině jsme vyrazili  směr Záboří u Červeného Kostelce, kde jsme absolvovali 11. ročník soutěže Na Špince přes Špinku. Zde si Kuba a Nela vyzkoušeli letošní první závod na 15 km, doplavali i přes ne zrovna příznivé povětrnostní podmínky (  nízkou teplotu vody,  pouhých 18,6  stupně, sluníčko se na nás usmívalo, ale foukal hodně studený vítr )  Nela  na skvělém pátém místě, Kuba na devátém. Deset kilometrů pak plavali  Anežka, Pavel a Tesla.  Nejlépe se umístila Anežka, která vybojovala skvělé třetí místo. Pavel si zopakoval pátek a doplaval opět na krásném čtvrtém místě a Tesla na pěkném šestém místě.

           Velké díky patří naší skvělé servismance Radce Bojceňukové, za příkladné nakrmení  a napojení všech šesti závodníků a bezpečnou dopravu na závody a zpět.

          Blahopřejeme plavcům a děkujeme za příkladnou reprezentaci klubu.

          A tímto  prohlašujeme letošní dálko plaveckou sezónu za zahájenou.

PK