Czechman a Špinka – 31.5. a 1.6.2024

Naše první závody na otevřené vodě za tuto sezónu byly plné překvapení a radosti. Czechman 31. května 2024 začal s obavami z deště, ale počasí nás mile překvapilo. Voda byla vcelku příjemná a plavání bylo fantastické. Všichni jsme plavali stejnou triatlonovou vzdálenost: 1,9 km. V tento den na bedně stáli Nela Fabíková a Marek Matyáš na druhých místech, Eliška Gurníková, David Zaharowski, Kuba Bojceňuk, Anežka Šídlová, Barbara Reisskup a Pavel Mik na třetích místech a v těsném závěru se drželi Daniel Mik, David Teslík a Daniela Trojanová na pěkných bramborových místech.

O den později, 1. června 2024, nás čekala Špinka. Tentokrát pršelo vydatně. Déšť nám sice vytvořil náročnější  podmínky, ale my jsme se nevzdali i přes louže ve stanu. Plavali jsme s odhodláním a vytrvalostí, což se vyplatilo. Nejčastější byl start na 3 kilometry, ale našli se i odvážlivci na 10 a 15 kilometrů. Naše velké díky ovšem patří hlavně lidem co se starali o servis plavcům, což je často náročnější než plavat, bylo to zkrátka skvělé. Na prvním místě s tratí délky 3 kilometrů se umístil David Zaharowski. Na stejné trati se umístili na druhých místech Daniel Mik a Daniela Trojanová. Na stejných 3 kilometrech třetí doplavali Eliška Gurníková a Pavel Mik. Další na třetím místě tentokrát s tratí 10 kilometrů se umístila Anežka Šídlová. Na 15 kilometrové trati doplavala na druhém místě Nela Fabíková.

Celkovým výsledkem byly tedy neuvěřitelné výkony všech našich plavců – celkem 15 umístění na stupních vítězů! Krásný to víkend.