Brněnský GAROMA+ maratón – DP – 10.7.2022

           V neděli 10.7. se na Brněnské přehradě konal již 48. ročník “Brněnský GAROMA + maratón” v dálkovém plavání. 9 našich plavců – Kuba Bojceňuk, Daniel Fussek, Anežka Šidlová, Matěj Pensimus, Tomáš Peklanský, David Válek, Pavel Mik a Petra Kurjanová (za podpory několika členů realizačního týmu) se vydali poměřit síly s nástrahami zdejších vod a rozmarům počasí. A Brno dostálo své pověsti – jedny z nejnáročnějších podmínek v jakých se u nás v rámci ČP plave.
           Teplota vody byla solidní 20,5*C 👍, ale vítr 💨 a vlny 🌊 stály za to 🤪🤪🤪. Chvílemi to mělo k našim plavecký stylům hodně daleko, občas to bylo jen takové plácání se ve vodě se špatnou orientací (přes vlny občas nebylo vidět) a pitným režimem po celou dobu závodu🤪.
10 km – tenhle osobní souboj podstoupili Anežka (12. místo), Tomáš (14.) a Pavel (19.). Velké díky patří servisu pod vedením Vendy a Radky.
5 km – tady jsme měli 4 odvážlivce – Dave (12.), Dan F. (13.) a Maskot.  Našim výsledkově nejúspěšnějším se mezi kadety stal bramborový🥔 Kuba (4.)
1 km – i na této trati si náležitě užili pohoupání Petra (7.) a Matěj (9.).
          Výsledkově jsme sice vyšli tentokráte naprázdno, ale většina plavců plavala v takto náročných (větrných) podmínkách vůbec poprvé. Všichni to úspěšně zvládli se ctí a nad očekávání trenéra👍. Pro všechny to byla cenná zkušenost, která každého z nás opět posunula o kousek dál😉. Cením si určité osobní statečnosti a srdce, které musel každý plavec do toho dát 👍.
Více informací a podrobnosti najdete na plavani.info
PM