Plavecký memoriál Hany Greenfieldové – ČP DP – Kolín – 28.8.2021

Kolín a Pastviny – DP 2021

V sobotu 28. a neděli 29.8. byl na pořadu předposlední závodní víkend v rámci ČP v dálkovém plavání. Počasí v týdnu se nám dramaticky zhoršilo a teplota vody letěla raketově dolů. S obavami jsme vyhlíželi, kde se až zastaví a zároveň jsme spřádali plány jak uhájit 2. místo v soutěži družstev. Nakonec jsme se rozhodli nechat většinu nejmladších doma a vyrazili v omezeném, ale dostatečném počtu hájit naše pozice.
Kolín : plave se v Labi kolem Kmochova ostrova. Voda měla 17,4*C🤪🥶, bylo zamračeno☁️, ale později začalo vykukovat sluníčko🌤. Postupně se představilo 11 našich plavců. Závodní tratě jsme zkrátili tak, abychom zbytečně neohrožovali vlastní zdraví.
5 km – nádherné stupně vítězů mezi muži – 1. místo 🥇 Tomáš, 🥈Dave,🥉Tesla a 10. Maskot👍. Mezi ženami – 3. místo 🥉Anežka Š. a 7. Barča R. V kadetech bral 3. místo 🥉Kuba.
1 km – 🥈bral Pavel v mužích, mezi ženami 🥉Marťa a 7. Radka.
Přes veškeré obavy hodně vydařený den, ale byli jsme teprve v půlce víkendu.
Pastviny: voda měla 17,3*C🥶🤪 a bylo hodně zamračeno s častým deštěm🌧 (místy řádný slejvák – taky nám lehce voda projela stanem). Tedy pocitově horší podmínky než v Kolíně + únava. Naši výpravu doplnily 3 čerstvé posily – Eliška, Honza a Petra😉. Ráno ještě nikdo netušil jak bude ceněno vytápění stanu🔥 – Honzův nápad 👍👍👍. Opět jsme zkrátili tratě a šlo se na věc.
5 km – tady se blýskl 1. místem 🥇Kuba mezi kadety (doplaval jako jediný👍, ostatní v těchto podmínkách vzdali). Mezi dospělými bral 🥉Tomáš, nepopulární 🥔🥔 Anežka Š. a Dave, 7. místo Barča R. (🥇ženy 20+) a Tesla (🥉muži 20+), slušné body pak bral i Maskot (11.).
3 km – mezi dospělými jsme se seřadili následovně – 2. místo 🥈Eliška, 🥉Honza, 🥔🥔 Marťa a Pavel, dále pak Petra (6.).
Úžasné bylo sledovat, jak jsme se v těchto (pro nás drsných) podmínkách semkli. Všichni jsme v takových podmínkách závodili vůbec poprvé. Vyráželi jsme s velkým respektem (až obavami), ale vraceli se nadšeni výsledkově, ale především bohatší o nové zkušenosti🥶. Náš společný cíl jsme splnili (překonali), protože se nám podařilo navýšit náskok na 2. místě v soutěži družstev + jsme přidali 13 individuálních medailí. Všem velké gratulace a díky za skvělou prezentaci našeho klubu.
PM