24hodinovka 2019 – Karviná

O víkendu 19. až 20.1. se v Karviné uskutečnil štafetový závod na 24 hodin. Měla to být výzva (pro většinu z nás dosud největší), která měla řádně otestovat naši odolnost po všech stránkách. Mimo to jsme sem přijeli s cílem překonat loňský rekordní zápis vítězů (88,55 km). Plavalo se v 25m bazéně a 4 šestičlenné štafety vystartovaly v 10:00 dopoledne.

Dobře zvolená taktika, výborné zázemí Karvinského bazénu a skvostný servis našich 3 holek (dam) z nás udělalo skvělý 9ti členný tým, který po celou dobu fungoval jako skvěle namazaný stroj. My plavci jsme pak v těchto podmínkách předvedli víc, než jsme vůbec od sebe čekali. Bez vážnějších krizí (většina z nás po celou dobu závodu vůbec nespala – prostě to nešlo) jsme celý závod vyhráli a podařilo se nám uplavat 95,1 km (3.804 bazénů). O tento výsledek jsme se podělili všichni stejnoměrně (každý z nás uplaval 15,9 km – 79x 200m – všichni naši plavci s průměrem hluboko pod 3 minuty). Také potěšila a děkujeme za morální podporu těm co nás přijeli alespoň na chvíli podpořit (čerstvě napečeno – přišlo nečekaně vhod). A zde je ten sehraný tým – Zuzka Bojceňuková, David Válek, Dany a Pavel Mikovi, David Teslík, Jura Tarča (triatlonová výpomoc ze Studénky), Vendy Miková, Romana Kohnová a Radka Bojceňuková.

Trošku nečekaně do závodu zasáhla i naše Kája Dian. Dorazila původně jako naše morální podpora (divák), ale nakonec pomohla oslabené štafetě (těsně pŕed startem jim onemocněl jeden člen) úspěšně vybojovat 2. místo.   PM