CENA KRNOVSKA Superfinále ČP v dálkovém plavání 2016 a CENA KRNOVSKA Superfinále ČP v dálkovém plavání 2016

V termínu meziokresních přeborů v Karviné se také konaly dálkové závody v Krnově. Kde odcestovala pouze naše Eliška Hracká. Eliška plavala 5km (200 bazénů) hned v první rozplavbě, která startovala v 17:00. V rozplavbě startovalo 17 plavců, kteří byli rozděleni do drah po dvou nebo třech plavcích. Eliška vyfasovala do dráhy dva silné plavce a jedním z nich byl známý dálkový plavec Libor Smolka. Využila možnosti „táhnout“ se za silnými plavci a dojela si pro svůj osobní rekord, který vylepšila o 1,5 minuty. Její výsledný čas byl 1:11:06.0.

Druhý den se plavaly sprity, které Eliška vzala formou vyplavání. Představila se ve 3 disciplínách 100Z, 100PZ, 100P. Na 100m prsa se jí povedlo vyplavat si 3.místo i když čas nebyl v hodnotě osobního maxima. Ve 12 hodin startovala poslední rozplavba na 5km, kde se představila česká i světová špička. V Krnově plaval také Rus Jevgenij Dratcev, který již 3x startoval na Olympijských hrách. Následně proběhlo vyhlášení českého poháru v dálkovém plavání, kde se umístila i Eliška. Elišce se povedlo vybojovat si 3.místo ve své kategorii.