Podstředohořský plavecký maratón, Memoriál Michaela Drozda (ČP DP) – Libochovice – 18.8.2024

Do Libochovic přes Šamorín

Tak jsme na další závody netradičně vyrazili přes Šamorín, kde jsme vyzvedávali Nelu a Kubu z SCM soustředění, a pak už hurá směr Libochovice. Po příjezdu na místo a postavení stanu nás v podvečer čekala ještě sranda závod na 400m po proudu vyřazovacím způsobem. Nechci se chlubit, ale dostal jsem se až do třetího kola. Na Kubu s Nelu to ale nestačilo, ti s přehledem doplavali až do finále. Ve finále byla od pořadatelů trochu zrada, jelikož si každý finalista musel někoho najít do dvojice, takže jeden plaval 200m s proudem druhý 200m proti proudu. A to si ještě finalisté měli mezi sebou prohodit čipy, což mělo za následek to, že jste makali celou kvalifikaci a ve finále za vás vlastně plaval někdo jiný. Podle mě dost nespravedlivé. A jak to dopadlo? Kuba si gentlemansky vyměnil čip s Nelou. S přehledem vyhrál, ale jelikož měl čip od Neli, tak vyhrála ona a největší pytel brambor byl v jejím majetku. V neděli už nás čekaly hlavní závody. Všichni 3 jsme nastoupili na trať 10 km. Nela vybojovala 5. místo, Kuba 7. místo a já, jelikož jsem plaval o dost pomaleji než oni, jsem byl dohnán bouřkou na šestém kilometru, což mělo za následek ukončení závodu z bezpečnostních důvodů.
           No a na závěr doufám, že příští rok pojedeme v hojnějším počtu, protože je to fakt zážitek plavat v řece, kde to opravdu teče.