Praha 2019 – MČR na 5 km

Jako každoročně se na 50m bazénu v Praze-Podolí konalo v neděli 14.4. zimní MČR na 5 km všech kategorií. Pro letošek si nominaci vyplavali čtyři naši plavci (nejvíce v historii). Nakonec startovali 3 – Kuba Bojceňuk, Kája Dian a Anežka Šidlová. Letos jsme vyrazili o den dřív a ubytovali se nedaleko bazénu. I to určitě mělo vliv na parádní výkony našich plavců (mnohem lepší, než jsme vůbec čekali). Na medaile to nestačilo, ale všichni od loňska předvedli mnohaminutová zlepšení (např. Kája téměř o 8 minut a Kuba s Anežkou na tom byli podobně). Bylo to fyzicky i psychicky náročné. Pochvalu si zaslouží i za taktické počínání v různých fázích závodu při řešení vzniklých situací. Výsledkem bylo:
7. místo Káji v ročníku 2006, 9. místo Kuby v ročníku 2007 a 10. místo Anežky v ročníku 2005.
Všem gratulujeme a děkujeme za důstojnou prezentaci našeho klubu i při tomto mistrovském závodě. PM

CENA TŘEBOVSKÉ LOKOMOTIVY

V sobotu 13.4.2019 jsme se zúčastnili plaveckých závodů v České Třebové. Jelo nás 6 závodníků a pan trenér Mozga. Jeli jsme brzy ráno a v 8 hodin jsme již byli v bazénu. Soutěžili jsme s kamarády z Čech a Polska. Sice jsme nic nevyhráli, ale zato nás pan trenér pozval do cukrárny a osladili jsme si život plaveckého závodníka. Bylo to fajn!   Eliška Gurníková

Karviná – dlouhé tratě 2019

Čtveřice našich plavců se vydala v sobotu 13.dubna do Karviné. Chtěli si ověřit na nejdelších bazénových tratích (800 a 1500m), jak od podzimu trénovali a kam posunuli svou výkonnost. Nela Fabíková, Nela Škutová, Robin Vrána a Daniel Fussek se prezentovali skvělými výkony a při svých nových osobácích se zlepšili v řádech desítek vteřin až minut. Nela Fabíková navíc dokázala vybojovat umístění na stupních vítězů – na 800ce si vybojovala bronz. Ze závodů odjížděli všichni spokojeni, včetně trenéra. Všem gratulujeme a děkujeme za skvělý přístup a propagaci našeho klubu. PM

Medzinárodní M-SR Masters Košice

V termínu 30.-31.3.2019  se v Košicích konalo Mezinárodní Mistrovství SR Masters. Na závody, které se plavou na košické padesátce se přihlásilo 155 závodníků ze 40 oddílů z Česka, Maďarska a Slovenska. Zástupce našeho klubu Libor Hracki se nominoval do pěti disciplin a dosáhl těchto výsledků – 1.místo v závodě 100 prsa, 3.místa na 50 prsa a 400 volný způsob,    5. místo obsadil na 200 volný způsob a na 100 kraul doplaval 6.

Děkujeme za dobrou reprezentaci havířovského klubu.                                           

 

Karvinský motýlkářský trojboj

V sobotu 23. 3. se na Karvinském bazéně konal motýlkářský trojboj, ve kterém se plavou tři disciplíny: 50 m motýl, 100 m motýl a 200 m motýl. Trojboje se zúčastnila Karolina Dian. „Myslím si, že se mi závody povedly… Ze třech závodů mám dva nové osobáky a ten třetí byl na jeho úrovni … Pan trenér mě také pochválil za předvedené výkony. Vyhodnotila bych závody jako povedené a rozhodně se těším na příští rok!“ K.D.

VC města Bruntálu

Dne 16. března se havířovští plavci vydali do Bruntálu. Tým měl následující složení: Karolina Dian, Martina Čurajová, Nela Škutová, Nela Fabíková, Daniel Fussek, Vašek Gurník, Eliška Gurníková, Honza Kroupa, Hanička Kubešová, Tomáš Peklanský, Eliška Rudzká, Danča Trojanová a Robin Vrána. Pro Vaška to byli první velké závody mimo Havířov… Sice se nikdo nemůže chlubit medailí ani diplomem, ale můžeme se pochlubit osobáčkama… Řekla bych, že závody byli povedené a těšíme se na příští rok. K.D.

Zlín – šestihodinovka 2019

O víkendu 9. a 10.3. se ve Zlíně konala plavecká šestihodinovka. Na zdejším 50m bazéně se představili jak sólo plavci, také i štafety. Loni několik z nás tento závod pouze omrklo, a protože se nám závod velice líbil, vyrazili jsme letos v hojném počtu – 15 plavců (12 plavců do štafet a 3 sólo plavci). Náš tým ještě doplnili 4 lidé z realizačního týmu. Ve štafetách jsme se střídali po hodinových úsecích. Závod je zajímavý i doprovodným programem a sponzorským zajištěním. Každý jsme si odnesli plaveckou čepičku a tričko, účastnili se fotografování, společné večeře a po závěrečném vyhlášení i besedy s plavci co zvládli přeplavat ,,La Manche” a ,,North Channel”. Zážitků byla spousta a k tomu jsme dosáhli i slušných výsledků:
1.místo – štafeta muži ve složení Kuba Bojceňuk, Dan Fussek, Tomáš Peklanský, David Válek, Pavel Mik a Luboš Grošek (výpomoc z Brna). Chlapi uplavali celkem 23,8 km
1.místo – Daniel Mik v kategorii muži do 25 let. Dan uplaval 20,2 km
3.místo – David Teslík v kategorii muži nad 45 let. David přes zdravotní problémy uplaval 18,8 km. Při tomto výkonu vytvořil Český rekord na 15 km, který má nyní hodnotu 4h:34m:28s.
4.místo – štafeta juniorek ve složení Nela Fabíková, Kája Dian, Nela Škutová, Marťa Čurajová, Anežka Šidlová a Zuzka Bojceňuková. Holky uplavaly 23,1 km
7.místo – Jurij Tarča v kategorii nad 45 let (triatlonista ze Studénky, který startoval v našich barvách). Jurij uplaval 15 km.
 Týmový duch a předvedené výkony všech byly výborné. Výrazně lepší, než se od našich mladých plavců čekalo. Všem gratulujeme a díky za skvělou reklamu našeho klubu. PM

Vysoké Mýto MČR Masters – DP

V neděli 24. února se vydala pětice našich plavců do Vysokého Mýta, aby si prověřili svou formu na MČR Masters (plavci s věkem 25 let a víc). Plavalo se na tratích 1,5 a 3 km. Tímto oficiálně odstartovala nová sezóna DP. Naše 3 dámy byly stoprocentní a vyplavaly si ve svých kategoriích celkem 5 mistrovských titulů. Pánové pak sbírku doplnili o 2 stříbra. A kdo byli Ti úspěšní:

Zdeňka v kategorii M-G (55-59 let) zvítězila na 1,5 i 3 km.

Maruška v kategorii M-A (25-29 let) zvítězila taky v obou disciplínách.

Naše nová posila Barča zvítězila na 3 km v kategorii M-E (45-49).

David v M-F (50-54) a Pavel v M-E pak přidali již zmiňovaná stříbra na 3 km.

Zdá se, že vstup do nové sezóny se povedl. Gratulujeme. PM