MČR – Nový Jičín

O víkendu 15. a 16.6. se konalo v Novém Jičíně Mistrovství ČR dvanáctiletých plavců. Každoročně je obtížný úkol se vůbec na republiku dostat. Konkurence je nemilosrdně velká, ale nakonec se to podařilo Nele Fabíkové a Robinu Vránovi. Byla to pro ně odměna za další půlroční tréninkovou práci, za kterou dostali od svého trenéra pochvalu a uznání.

Robin předvedl solidní výkony na hranici svých možností – 5 startů (100 a 200 P, 100, 200 a 400 PZ), 1 osobák a všechna umístění mezi 24. a 30. místem. Věřím, že tato zkušenost Robinovi pomůže a bude motivací pro další tvrdou tréninkovou práci.

Nela se tady potkala s famózní formou. Nechtěl jsem tady chválit nějak víc, ale prostě musím. Nela skvěle zvládla tlak i očekávání. 5 startů – 4 osobáky!!! Svým nasazením a bojovností si na 200 P vybojovala 4. místo časem 2:55,72 (zlepšení o 4,5s), 800 VZ zlepšení o dalších 21s na 10:32,02 (7. místo). Dále pak 100 P (7. místo), 400 PZ (12. místo) a 200 PZ (17. místo). Může se zdát, že 4. místo bylo zklamáním (jak to obvykle bývá), ale víc v danou chvíli udělat nešlo a Nela se opět přiblížila absolutní špičce a to nejen na svou hlavní disciplínu – prsařskou dvoustovku.

Závěrem chci oběma pogratulovat a poděkovat za příkladnou reprezentaci našeho klubu a oběma popřát chuť do další práce. PM

Mistrovství ČR – masters – Mladá Boleslav

Ve dnech 8. -9. června se konalo v Mladé Boleslavi Mistrovství České republiky masters. Sjelo se zde celkem 218 účastníků z celé České republiky, Slovenska a Polska. Z Česka se zde představilo 60 oddílu a náš klub zde reprezentoval jediný bazénový masters plavec Libor Hracki. Na tyto závody odjížděl s respektem, protože se nedávno léčil ze zranění. Na programu měl celkem šest disciplín ve kterých si vedl takto :

50P – 3.místo;   100P – 1.místo;  200P – 2.místo;  100VZ – 5.místo;   200VZ – 3.místo;    400VZ – 2.místo

Podařilo se mu zaplavat i skvělé osobní rekordy!! Tyto závody byly předposlední v této letní sezóně. Teď už se Libor bude připravovat na Mistrovství světa, které se bude konat o prázdninách v Jižní Koreji ve městě Gwangju. Tam se Libor představí ve všech svých silných disciplínách!!

 

 

Plzeň – Bolevecký rybník – DP 2019

O víkendu 8. a 9.6. jsme v téměř plné síle vyrazili k Boleveckému rybníku v Plzni.

Voda už se dostala na báječných 23,5*C a tak jsme se na další díl ČP + MČR na 10 km těšili. Po oba dny nás provázelo teplé letní počasí s převážně vymetenou oblohou. Většina z nás se domů vrátila s vypálenými startovními čísly. Postupně se představilo 15 plavců + Radka jako řidič a technické zázemí.
V sobotu se na 3 km starších žaček předvedla 5. místem Kája Dian.
Po té přišla na řadu 5ka. Tady se nás představilo hned 7. Své premiéry si na této trati odbyly – Marťa Čurajová (9. místo v kadetkách) a Vendy Miková (19. místo) a Barbara Reiskup (2. místo M45+, 15. absolutně). Dále pak Dany Mik (9.), Zuzka Bojceňuková (14.), David Teslík (16.) a Michal Bojceňuk (22.).

V neděli jsme měli nejpočetnější zastoupení na 1 km trati (hned 8). Premiérově se představil náš benjamínek Kuba Dian, který skončil na 4. místě. Dále pak Zuzka (1. místo), Bára (1. místo M45+, 4. abs.), David T. (2.), Marťa (5.), Vendy a Michal (oba 9.) a Romana Kohnová (14.). Na trati 5 km staršího žactva se představili – Daniel Fussek, který si při své premiéře na této trati vyplaval 3. místo. Kuba Bojceňuk byl 4tý a Kája 6tá. Pak přišla na řadu trať 10 km pro kadety v rámci ČP. Premiérově si ji dala Anežka Šidlová. Zvládla ji bravurně (ten den z nás byla na 10ce výrazně nejrychlejší) a obsadila 8. místo. Pro dospělé se jednalo o MČR a dopadli jsme takto:

Při své premiéře si Zdeňka Šidlová v kategorii M-G (55-59 let) vyplavala 2. místo (22. absolutně). Stejně, na 2. místě v kategorii M-E (45-49 let) doplaval Pavel Mik (20. abs.). Daniel Mik pak skončil mezi muži 18tý.

To množství našich plavců na druhém konci republiky, to byla síla. Získali jsme spoustu bodů v ČP do soutěže družstev – nejvíce v naší historii, což nás vyhouplo na průběžné 5. místo mezi týmy. Další výsledky a podrobnosti najdete na http://www.plavani.info/ . Byl to úžasný víkend a nové posily velice rychle zapadly do naší party. Všem gratulujeme a děkujeme za skvělou prezentaci našeho klubu. PM

Pohár ČR desetiletých Morava – Kopřivnice

Druhý červnový víkend pořádal Český svaz plaveckých sportů Pohárové soutěže pro mladší žactvo. Naši plavci Eliška Rudzká, Václav Gurník a Klára Bjalková se účastnili Poháru ČR desetiletých  – Morava v Kopřivnici. Město s automobilovou tradicí přivítalo 145 desetiletých závodníků ze  41 klubů z celé Moravy. Porovnání plaveckých výkonů bylo nekompromisní, ale radost z plavání, dobrý kolektiv a vzájemná podpora navodila skvělou atmosféru.  Některé starty byli rozpačité, ovšem ve většině našich výsledků se jednalo o osobní rekordy. Samotná účast na vrcholné soutěži sezony je pro naše plavce dobrou odměnou za poctivý celoroční trénink, a když už se jednalo o Pohárovou soutěž, završili jsme ho porcí zmrzliny.

Gratulujeme k pěkným výkonům a děkujeme za dobrou reprezentaci klubu. TK

Krajský přebor mladšího žactva – Vsetín

Czechman a Špinka – DP 2019

Hrádek

V pátek 31.5. v 19:00 se osm našich plavců opět popralo s konkurencí na otevřené vodě. Na písníku Hrádek ve Starých Ždánicích (kousek za Pardubicemi) proběhl 4. ročník závodu CzechMan Swim. Závod se plaval na 1,9 km a tentokrát se započítával i do ČP, takže jsme kromě sponzorských předmětů (trička, čepičky a poháry za umístění, které udělaly všem velkou radost) získali i pár bodů navíc. Oproti minulému týdnu měla voda luxusních cca 18*C. Počasí vyšlo tentokrát skvěle. Ve svých kategoriích se umístili:

1. místo – David Válek a Zdeňka Šidlová

2. místo – Kuba Bojceňuk, Zuzka Bojceňuková a Daniel Mik

3. místo – Vendy Miková a Maruška Šidlová

Nejhodnotnější a největší pohár pak získal David za 3. místo v absolutním pořadí.

Špinka

V sobotu ráno se naše skupina přesunula na rybník Špinka (nedaleko Náchoda). Počasí bylo ještě příznivější – převážně slunečno přes celý den (jen chvíli spadlo pár kapek z jednoho mraku). Voda měla 19,7*C.

Michal doplaval svých historicky prvních 10km v čase 4:21:56 na 10.místě.

1. místo – Zuzka i Dany na 3 km

3. místo – Kuba na 3 km a David V. na 5 km

Na 3 km trati se pak představili Zdeňka (4. místo), Vendy (6. místo) a Maruška (8. místo).Všem gratulujeme a děkujeme za skvělou reklamu našeho klubu. Z+R

Tovačov 2019 – DP

Dne 25.5. Jsme se již tradičně zúčastnili závodů v dálkovém plavání na tovačovském rybníku. Počasí nám přálo, ale voda byla ledová při pouhých 16,2°C. Dnes náš klub i přes mrazivou teplotu vody reprezentovali 4 plavci, Jakub Bojceňuk, Zuzana Bojceňuková, Daniel Mik a Michal Bojceňuk. Jako technické zázemí s námi jela Radka Bojceňuková.

A tady jsou výsledky: 1. místo – Kuba na 3 km, Zuzka a Dany pak vyhráli na trati 1 km.Michal svůj první pokus uplavat 10 km po 6 km ukončil, voda byla příliš studená. Gratulujeme našim otužilcům a díky za reklamu. Z+R