Vedení klubu se v roce 2013 rozhodlo obnovit tradici v pořádání závodů a tak se po dlouhé odmlce v Havířově opět konají plavecké závody.

Tentokrát pod názvem HAVÍŘOVSKÁ CENA V PLAVÁNÍ. Termín padl na září. V tomto měsíci se závodníci poprvé předvedou a porovnají své síly po letní přípravě. Rozpis závodu je sestaven pro všechny věkové kategorie. Takže v rozplavbách se potkávají mladí plavci i zkušení borci.  Hlavním závodem je vypsán polohový závod na 200 metrů. Vítězové si odvážení pohár i věcné ceny, které zajišťují naši sponzoři. Statutární město Havířov zase věnuje všem účastníkům upomínkové předměty. Již na první ročník, 21. září 2013, se přihlásilo 13 plaveckých klubů z České republiky s celkovým počtem 141 závodících plavců. Ovšem při druhém ročníku, 20. září 2014, se nám zcela naplnila kapacita. Účastnilo se 214 závodících plavců ze 17 plaveckých klubů z toho 2 zahraniční, z Polska. Havířovskou cenu v plavání se snažíme stále zdokonalovat ke spokojenosti všech účastníků.

V roce 2018 započala éra havířovských závodů pro nejmladší žactvo PULEC SEVERSKÝ. Je to opět první závod v kalendářním roce, kterého se mohou zúčastnit začínající plavci. Nabízíme devítiletým a desetiletým soubor 50 metrových startů – kraul, prsa, motýl, znak. Sedmi a osmiletí plavci ukáží své schopnosti na 25 metrových tratích také ve všech plaveckých způsobech. Neodmyslitelnou součástí  jsou i štafety mix – dva kluci a dvě děvčata.

 

Další fotografie najdete v „GALERII