Bělehrad ME masters – 26.6.-3.7.2024 – bazénovky a dálky

Dálkové plavání :

Nebýt našeho trenéra Pavla Mika, který mi před rokem takříkajíc nasadil brouka do hlavy, abych se přidal k dálkovým plavcům, nikdy bych se nezúčastnil Mistrovství Evropy masters v Srbsku.
          Do Srbska jsem se vydal společně se svojí rodinou, která k vodě má taky hodně blízko. Bělehrad nás přivítal deštivým počasím, ale v den oficiálního tréninku 3.7. se na nás usmivalo sluníčko. Teplota vzduchu 22 stupňů. Po zdárné akreditaci jsem se společně s Pavlem a Danym vydal na trénink. Přivítal nás velice hezký areál Savského jezera připomínající známé Račice s tím rozdílem, že po stranách jsou pláže s atrakcemi. Voda byla průzračná a teplá doslova jako kafe 26,4 stupňů. Po zaplavání kolečka 1500 m jsme se ujistili, že Srbové mají skvělá měřidla. Samozřejmě tímto náš trénink neskončil, ale svá zocelena těla jsme ještě potrápili vydatnou chůzí po krásách Bělehradu.
           V pátek 5.7. v den závodu na 3 km bylo nádherné letní počasí 28 stupňů, voda beze změny. V areálu nás čekala dlouhá řada na registraci. Při lepení závodních čísel jsem si zavzpomínal na dětská léta žvýkaček s potiskem. Trochu se mě zmocnila nervozita, když jsem viděl, že se do celotělových plavek souká většina plavců všech věkových skupin. Musel jsem si v duchu říci  „jsem přece na Mistrovství Evropy“. Po absolvování semináře k pravidlům závodu jsme si to již štrádovali po červeném koberci, který by nám určitě záviděla kdejaká filmová hvězda. Start závodu byl opět pro mě novinkou. Startovalo se od mola s čísly bloků po vlnách společně obě pohlaví dle věkové kategorie. Závod byl náročný a dlouhý, ale i přesto jsme byli velice spokojeni. Daniel Mik obsadil 6. místo, Pavel Mik 10. místo a Martin Gurník 15. místo. Ze závodu si odnáším  spoustu pozitivní energie k dalším plaveckým výkonům.

Martin Gurník

————————————————————————————————————–

Bazén :

V Bělehradě nás na bazéně reprezentoval Libor Hracki. Na programu měl pět startů, 200 a 400 m volný způsob, 50, 100 a 200 m prsa.