VII. letní olympiáda dětí a mládeže ČR

V neděli ráno z Ostravy odjela výprava reprezentantů Moravskoslezského kraje směr Plzeň, kde se uskutečnili Hry VII. letní olympiády dětí a mládeže ČR. Plavání zastupovalo 24 plavců. Večer byl zahajovací ceremoniál se všemi náležitostmi. Nástup sportovců s vlajkonoši, složení slibu, zapálení olympijského ohně a prohlášení her za zahájené. To vše si zažili i dva zástupci z našeho klubu –  Adéla Zielinská a Jan Kroupa. Plavání mělo závodní program rozepsaný na tři dny, od pondělí do středy. Ráno se plavali rozplavby, odpoledne finále a večer si vítězové užívali ovace na medailovém ceremoniálu. Přes nevelké očekávání se Adélka probojovala na 100M do finále, kde obsadila krásné 8. místo a z polohové štafety, kde ve svém motýlovém úseku nezklamala, si přivezla bronzovou medaili. Honza ve svých rozplavbách zaplaval očekávané časy, ale při štafetě 4x50m volný způsob urval svůj osobák a přivezl si stříbro. Oběma gratulujeme  a věříme, že za dva roky bude náš klub na této akci opět vidět. Čtvrtek byl pro plavce volný den, ale v ostatních sportech se rozhodovalo o konečných výsledcích. Večer byl na plzeňském náměstí poslední, čtvrtý medailový ceremoniál a ukončení her. V celkovém hodnocení sportovci z Moravskoslezského kraje vybojovali 328 bodů a umístili se na úžasném 3. místě.