Veselí nad Lužnicí 2018 – DP

Další nádherně slunečnou neděli (12.8.) jsme zažili na Vlkovské pískovně u Veselí nad Lužnicí, kde byla další zastávka ČP v dálkovém plavání. Letos nás tu čekala nová prostorná pláž, která všechny příjemně překvapila (do loňska byl problém, kam dát vůbec věci). K tomu voda 25*C, vzduch 26*C, téměř bezvětří a vymetená obloha – co víc si přát. Postupně se představilo 11 našich plavců. Plavalo se v tomto pořadí s těmito výsledky:

10 km : Dany (10. místo) byl o něco rychlejší než Pavel (3. místo v M40+, celkově 11. ).
5 km : v kadetech závodili David V. (8. místo), Tomáš (12. místo) a Zuzka (17. místo). Všichni 3 si pak navrch přidali závod na 1 km. Mezi dospělými pak v masters 40+ doplavali Radka na 8. místě (celkově 19.) a Michal na 9. místě (celkově 26.).
1 km : tady nás startovalo nejvíce. Ve starších žačkách si 4. místo vyplavala Kája. Naši kadeti se blýskli 2x 2. místem Zuzka i David, Tomáš pak byl na 4. místě. Mezi dospělými na 3. místě doplavala Vendy, Romana pak byla na 5. místě.
3 km : tady náš (věkem) benjamínek, jinak již ostřílený dálkař Kuba pokračoval na bramborové vlně – tedy 4. místo.

Přestože některé naše tradiční opory odpočívaly a užívaly dovolené, patří nám v ČP 5. místo v soutěži družstev (ze 72 týmů). Všem výše uvedeným gratulujeme a děkujeme za reklamu našeho klubu. PM