Tovačov 2016 DP

V sobotu 11.6. pokračoval seriál závodů ČP v dálkovém plavání na Skašovském rybníce u Tovačova. Voda měla příjemných 22,7*C, panovalo proměnlivé počasí (několikrát lehce zapršelo) s teplotami kolem 18*C. Náš klub reprezentovali 4 plavci.

Zajímavou zkušeností pro některé byl společný start všech kategorií i tratí na 5, 10 a 15km – celkem 82 lidí. To už byl rachot a nejvíc to odnesla naše Zuzka Bojceňuková (benjamínek výpravy), která dostala na startu slušně naloženo, nechala se zavřít v balíku a ztratila tak spoustu času, prokousáváním se dopředu. A aby toho nebylo málo, 1km před cílem, kdy už bojovala o 3. místo (ve vodě samozřejmě o přesné pozici nevěděla) ve své kategorii, zamířila ke špatné bóji. Tím dala šanci soupeřce, která již ztrácela. Nakonec z toho byly po posouzení rozhodčích nepopulární brambory na 5 km starších žaček. Na jeden závod cenných zkušeností až až.

Rád bych tady vyzdvihnul výkon Ely Hracké, která jako jediná dorostenka na startu poprvé změřila své síly s tratí 15 km. Zvládla ji velice slušně, bez viditelné krize a vyplavala si hromadu důležitých bodů a celkově 6. místo.

Rovněž brambory si vyplaval David Teslík na trati 10 km. No a aby byl výčet kompletní tak Pavel Mik na trati 5 km doplaval na 8. místě.

V klubové soutěži jsme společně přidali dalších 264 bodů a celkově nám patří průběžná 9. příčka. PM