Plzeň – Bolevecký rybník – DP 2019

O víkendu 8. a 9.6. jsme v téměř plné síle vyrazili k Boleveckému rybníku v Plzni.

Voda už se dostala na báječných 23,5*C a tak jsme se na další díl ČP + MČR na 10 km těšili. Po oba dny nás provázelo teplé letní počasí s převážně vymetenou oblohou. Většina z nás se domů vrátila s vypálenými startovními čísly. Postupně se představilo 15 plavců + Radka jako řidič a technické zázemí.
V sobotu se na 3 km starších žaček předvedla 5. místem Kája Dian.
Po té přišla na řadu 5ka. Tady se nás představilo hned 7. Své premiéry si na této trati odbyly – Marťa Čurajová (9. místo v kadetkách) a Vendy Miková (19. místo) a Barbara Reiskup (2. místo M45+, 15. absolutně). Dále pak Dany Mik (9.), Zuzka Bojceňuková (14.), David Teslík (16.) a Michal Bojceňuk (22.).

V neděli jsme měli nejpočetnější zastoupení na 1 km trati (hned 8). Premiérově se představil náš benjamínek Kuba Dian, který skončil na 4. místě. Dále pak Zuzka (1. místo), Bára (1. místo M45+, 4. abs.), David T. (2.), Marťa (5.), Vendy a Michal (oba 9.) a Romana Kohnová (14.). Na trati 5 km staršího žactva se představili – Daniel Fussek, který si při své premiéře na této trati vyplaval 3. místo. Kuba Bojceňuk byl 4tý a Kája 6tá. Pak přišla na řadu trať 10 km pro kadety v rámci ČP. Premiérově si ji dala Anežka Šidlová. Zvládla ji bravurně (ten den z nás byla na 10ce výrazně nejrychlejší) a obsadila 8. místo. Pro dospělé se jednalo o MČR a dopadli jsme takto:

Při své premiéře si Zdeňka Šidlová v kategorii M-G (55-59 let) vyplavala 2. místo (22. absolutně). Stejně, na 2. místě v kategorii M-E (45-49 let) doplaval Pavel Mik (20. abs.). Daniel Mik pak skončil mezi muži 18tý.

To množství našich plavců na druhém konci republiky, to byla síla. Získali jsme spoustu bodů v ČP do soutěže družstev – nejvíce v naší historii, což nás vyhouplo na průběžné 5. místo mezi týmy. Další výsledky a podrobnosti najdete na http://www.plavani.info/ . Byl to úžasný víkend a nové posily velice rychle zapadly do naší party. Všem gratulujeme a děkujeme za skvělou prezentaci našeho klubu. PM