Pastviny 2018 – DP

V neděli 2.9. směr Pastviny vyrazilo 9 našich plavců, kteří se zúčastnili předposledního závodu ČP v dálkovém plavání. Po loňských problémech s kvalitou vody (která byla letos mnohem lepší), nás překvapil výrazný úbytek vody (chybělo několik metrů). Pro nás nevšední zážitek, pro pořadatele nutnost změnit (zmenšit) závodní trať (pouze kilometrový okruh). Vliv hor (chladnější noci) má výrazný vliv na to, že teplota vody v tohle období padá rychle dolů. S obavami jsme tedy čekali kam až spadne. Zastavila se na 19*C a to byl i důvod, že jsme někteří zkracovali tratě a někteří vynechali úplně (šetřili síly a zdraví na poslední, důležitější starty, na superfinale příští víkend). Jinak jsme měli polojasné počasí, 23*C a místy pofukoval studený vítr. A jak jsme dopadli?
Tady je přehled výsledků:

1 a 3 km : start byl společný pro obě vzdálenosti. Kuba si vylovil stříbrnou medaili na 1 km v ročníku 2007 (třetí celkově). Naše tradiční servisačka Vendy si prvně vyzkoušela vzdálenost na 3 km a bylo z toho nečekané zlato v mladším dorostu (největší překvapení dne – celkově pátá). 3 km pak v kategorii masters-E vyhrál Pavel (třetí celkově).

5 a 10 km : start byl opět společný pro obě vzdálenosti. Na 5 km jsme dopadli takto. Zuzka brala stříbro v kadetkách ročníku 2003 (sedmá celkově). David V.
byl patý v kadetech 2003 (osmý celkově). David T. vyhrál kategorii masters-E (celkově čtvrtý). Radka vyhrála kategorii masters-D (celkově osmá) a Michal byl druhý v kategorii masters-E (za Davidem T.). Jediným našim plavcem na 10 km v takto studené vodě byl nakonec jen Dany. Nezmrznul, ale ke konci to bylo hodně o morálce. Odměnou mu byly (po vyhraném finiši) krásné body za celkově šesté místo.

Pro některé z nás to bylo poslední představení a tedy rozloučení se sezónou ČP dálkového plavání. Téměř každý z nás (někteří premiérově) dnes zakusil, jak to chutná na bedně. Chci všechny bez rozdílu pochválit. Většina z nás (v těchto chladných podmínkach ) opět posunula své limity o kousek dále. Díky za skvělě představení a dobrou reklamu našemu klubu. PM