Opava – DP – MČR žactva 2018

Další závodní víkend ČP jsme měli na programu z 21. na 22.7. na Stříbrném jezeře v Opavě. Pro žákovské kategorie se současně jednalo o Mistrovství ČR.
Vzhledem k vzdálenosti náš klub reprezentovalo dokonce 18 plavců. Pro 4 z nich to byla první závodní zkušenost na otevřené vodě – Nela Fabíková, Daniel Fusek, Martina Čurajová a Petra Kurjanová. Voda měla příjemných 22*C, bezvětří, krásné slunečné počasí (až 29*C – v sobotu). V neděli pak bylo pod mrakem a 25*C. Dosud nejlepší podmínky jaké jsme letos měli. Užili jsme si další úžasný víkend, jsme bohatší o nové zkušenosti, osobní vítězství a ti nejúspěšnější byli opět vidět na medailových pozicích. A takhle nějak to postupně probíhalo:

Sobota 10 km : 4 naši
Tady se představila Zuzka (10. mezi kadetkami) a v dospělých David T. (12.), Dany a Pavel Mikovi (14. a 15.). Za skvělý servis děkujeme především Vendy a Radce.

1 km : 11 našich
V mladším žactvu si Nela při premiéře vyplavala 3. místo a Kuba 5.
Ve starším žactvu pak Anežka – 1. místo (dokonce 2. absolutně), Kája – 3. místo, Dan F. byl 4. a Martina 8. (oba premiéra).
V kadetech Zuzka – 3. místo a David V. byl 4. Mezi dospělými – Petra 6., Vendy 9. a Romana 10.

3 km : 6 našich
V kadetech doplaval David 5. a Zuzka 10. Mezi dospělými si 3. místo vyplavala Zdeňka, Daniel (6.), Radka (11.) a Michal (14.).

Neděle 5 km : 7 našich
V kadetech byl David (9.) a Zuzka (12.). Mezi dospělými David (11.), Zdeňka (15.), Dany (16.), Radka (19.) a Michal (33.).

Mistrovství ČR žactva : 3 naši
Přestože to letos necinklo, všichni si připsali cenné body do celkového hodnocení.
Jakub Bojceňuk – 4. místo v ročníku 2007
Anežka Šidlová – 7. místo v ročníku 2005
Karolína Dian – 10. místo v ročníku 2006

Nasazení, chuť a odhodlání našich plavců bylo skvělou reklamou našeho klubu. Za přispění všech jsme si v týmové soutěži polepšili na 3. místo mezi kluby (z 68. týmů). Získali jsme nejvíc bodů do ČP v historii za jedny závody. Podrobnosti a více informací najdete na www.plavani.info. Všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci. PM