Brno 2018 – DP

V neděli 1.7. vyrazilo 9 statečných na Brněnskou přehradu, kde se konal další závod ČP v DP – 44. ročník Garoma + maraton Brno. Vzhledem k prudkému ochlazení posledních cca 10 dní, jsme nervózně sledovali, jak padá teplota vody a čekali, kde se zastaví. Další vrásky nám dělal tradiční vítr, který zde každoročně všem plavcům znepříjemňuje život. Po větru se plave dobře, ale zpět už je to horší. Na konec měla voda 19*C a vzduch také 19*C, bylo polojasné počasí a pofukoval studený vítr – vlny byly tentokráte výrazně milosrdnější než loni. Dohromady to tak byly dosud nejtvrdší podmínky ve kterých většina z nás kdy vůbec plavala. Termosky s teplým čajem a polévkou byly k nezaplacení. Závodili jsme na tratích 1km a 5km. Servis, technické zázemí a fotodokumentaci nám tentokráte zajišťovaly Zuzka a Romana.

1 km – Kuba jako jediný náš zástupce na této vzdálenosti získal 2. místo v mladších žácích.

5 km – Anežka si s těžkými podmínkami i všemi soupeřkami poradila nejlépe a po zásluze vybojovala své premiérové 1. místo na této vzdálenosti mezi staršími žačkami. Ve stejně kategorii náš tým na poslední chvíli ještě posílila Kája, která pak bez přípravy, ve své první pětce obsadila 7. místo. Kája ještě brzy ráno čekala na svou příležitost na poháru v Kopřivnici v pozici první náhradnice.
David V. obsadil mezi kadety 6. místo. Mezi dospělými pak Daniel (6. místo), Pavel (7. místo), Zdeňka (9. místo), Radka (první pětka a 13. místo) a Michal (první pětka a 27. místo).

Závěrem chci ocenit přístup, nasazení a v některých případech i osobní statečnost všech závodníků. Někteří z nás opět posunuli své limity a možnosti.
A co se zdálo nereálné a těžké jsme opět společně zvládli, byť na to byl ve vodě každý sám. Jsem na Vás všechny hrdý. V soutěži týmů jsme na průběžném 4. místě. Všem gratuluji k osobním vítězstvím a díky za reklamu našeho klubu. PM